PARTI ARGENTA, 19 delar, stengods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt.

Vas (h 26), runt fat /diam 17), 4 miniatyrvaser med dekor av liljekonvalj (h 6), 8 runda coasters (diam 9), 5 kvadratiska coasters/askfat (9x9).

Vas med krackelyr, slitage, repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK