SEKRETÄR, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.

Fanerad med mahogny. Nedfällbar klaff med skrivinredning. 3 lådor under. Nyckelskyltar och handtag av mässing. Marmorskiva. L 115. B 50. H 120. Nyckel finns.

Renoverad. Smärre repor. Slagmärken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
6 000 SEK