BOK, "Schibboleth, Swenska Språkets Rycht och Richtighet" av Jesper Swedberg, Skara 1716.

Titel i svart och rött. Troligen samtida helfransk skinnband, fyra upphöjda bind, präglad och förgylld ryggdekor.

Slitage, hörnskador, ej genomgången.

Lähtöhinta
2 000 SEK