Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Huutokauppa:
Classical Antiques F757
Huutokauppa:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
311255

RINGAR, 2 st, 18k guld med karneol och ametist. En möjl Johan Wahlström, Jönköping, 1850. Tot vikt 10g.

Klackringar. En med oval karneol med monogram "AFD", rikt ornerad skena, st 22,25/69,5, stpl möjl Johan Wahlström, Jönköping, 1850. En med lilia ametist och rikt ornerad skena, st 17,5/55, otydliga stämplar.

Slitage. Ametist med skada. En skena med skador.

Lähtöhinta
3 000 SEK