KAFFESERVIS, 3 delar, silver, nyrokoko, C.G. Hallberg, Stockholm 1889. Tot vikt ca 1220 g.

Kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna. Sockerskål samt gräddkanna invändig förgyllda. H 11-30

Slitage. Förgyllning med slitage. Knopp samt handtag på kaffekanna något lös.

Lähtöhinta
3 500 SEK