BYRÅ, rokoko, 1700-tal.

BYRÅ, rokoko, 1700-tal.

Fanerad med bl a jakaranda och mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av röd kalksten. Tre lådor. Dragbeslag till nedersta låda medföljer. L 70, B 43, H 82.

Senare skiva. Senare skiva. Lagningar. Skador. Renoverad samt kompletterad. Omarbetad. Fanerresning. Nedersta låda har lösa dragbeslag (medföljer). Två lådor låsta.

Lähtöhinta
40 000 SEK