Online-teemahuutokaupat
China for the West F780
Huutokauppa:
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:

PARTI SILVER, 3 delar, bla Fredrik Fabritius, Danmark, 1787-1823. Tot vikt ca 216 g.

Saltkar med genombruten dekor, blå insatsskål i glas, på fyra fötter, L 9 B 5,5, H 5. Slev med genombruten dekor, L 21.
Sked, otydlig mästarstämpel, Köpenhamn, 1904. L 20.

Vikt inkluderar glasskål. Repor. Nagg. Bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK