FÅTÖLJ, Dahléns Dalum Fåtöljindustri AB, 1960/70-tal, etikettmärkt.

Stomme i kromad metall och trä. Trissor på frambenen. Klädsel i svart skinnimitation. Höj- och sänkbar rygg, två lägen.

Märken och repor. Slitage på klädseln.

Lähtöhinta
2 000 SEK