SKRIVBORD, rokokostil, sekelskiftet 1900.

4 svängda ben, med rocailldekor. Konturerad front. Skiva med läderinfällning. Rikt dekorerade beslag. 5 lådor. L 140, B 76, H 78. Nyckel finns.

Slitage. Bleknad skiva, trasigt läder med repor, hål och fläckar. Trasiga beslag, delar medföljer. Ej ursprungliga nycklar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK