Olika figurscener med byggnader, djur och människor i fältet. Vit huvudbård med jaktscener. Signerad på två ställen.
Sedvanligt slitage. Trampveck i hörn. Nedre franskanten med ställvis slitage samt delvis missfärgade fransar.