CAFÉBORD, gjutjärn, Skoglund&Olsson Gefle, 1800-talets slut.

Rund gråmålad skiva. Grönmålat underrede. Rund sockel på lejontassar. Bladhölstrad mittstam. Diam 55, H 71.

Senare bemålning. Slitage. Skivans kant med skada.

Lähtöhinta
2 000 SEK