STOLAR, 2 st, barock, 1700-tal.

Svartmålade, snidad dekor med förgyllning. Genombrutet krön samt liknande underdel. H-kryss.

Slitage. Renoverade samt kompletterade. Förgyllning med slitage. Klädsel med slitage och skador.

Alkuperä - Provenienssi

Tillhört Hovrättsrådet Oscar Montelius's hem, etikettmärkta.

Lähtöhinta
3 000 SEK