BOKVERK, 8 vol, "Svenska Sjöhjältar" I-VII, av Arnold Munthe, Stockholm 1899-1923.

Halvfranska skinnband med präglad och förgylld dekor, övre guldsnitt.

Slitage, ej komplett verk, ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 200 SEK