SALONGSMÖBEL, 10 delar, Louis XVI-stil, 1900-tal.

Textilklädda ryggar och sitsar, kannelerade och nedåt avsmalnande ben. Skuren dekor. Soffa, l 150, fyra stolar, ett par karmstolar, ett par taburetter samt salongsbord, l 110, b 70, h 77.

Bruksslitage. Färgbortfall, mindre skador.

Lähtöhinta
15 000 SEK