SKÖLD, trol Indien, 1900-tal.

SKÖLD, trol Indien, 1900-tal.

Bemålad och lackad. Rund med dekor av tigrar. Diam 45.

Slitage. Repor. Smärre skador.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling.

Lähtöhinta
2 000 SEK