BOK, "Historisk Afhandling om Musik och Instrumenter särdeles om Orgwerks Inrättningen i allmänhet..." av Abraham Hülphers, Västerås 1773.

Fyra utvikbara planscher med orgelverk, halvfranskt skinnband från 1800-talets första hälft.

Slitage, riss på övre del av rygg, ej genomgången.

Lähtöhinta
1 500 SEK