PARTI SILVER, 5 delar, bla Kultateollisuus Ky, Åbo, Finland, 1932. Tot vikt ca 661g.

2 ljusstakar, pokal, 2 skålar på fot. H 8-11.

Ljusstakarnas bottnar ej i silver, senare hopmonterade/kompletterade. Bruksslitage. Repor. Bucklor. Minnesgravyr.

Lähtöhinta
3 000 SEK