SKÄRP, sk Obi, och TEXTIL, Japan, 1900-talets första hälft.

Sidenbrokad. Dekor i guldtråd och grönt av blommande växter mot guldfärgad botten. Dubblerad. 32 x 400. Sidenbrokad med dekor av blomslingor i grönt och rött mot guldfärgad botten. Fodrad med naturfärgat linne. Sammanfogad. 220 x 136.

Fodret med fläckar. Bruksslitage.

Alkuperä - Provenienssi

Lähtöhinta
2 000 SEK