Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

SKÄRP, 4 st, sk Obi, och SIDENBRODERI, Japan, 1900-talets första hälft.

Sidendamast. Kornblå. Dubblerad. 15 x 380. Svart. Dubblerad. 16 x 240. Lilablå med symboler. Dubblerad. 30 x 360. Svart med rutmönster. Dubblerad. 30 x 380. Polykromt broderi på svart siden. Fodrat. 68 x 168.

Slitage. Lösa trådar.

Alkuperä - Provenienssi

Lähtöhinta
2 000 SEK