FAT, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1914. Vikt ca 680 g.

Runt fat med vågig kant. Dekor av frukter. Spår av förgyllda detaljer. D 35,5. Ställ i nysilver CG Hallberg medföljer. L 35.

Slitage. Grovt slitage på förgyllning.Gåvogravyr. Slitage på ställ. Repor. Anlöpningar. Fläck.

Lähtöhinta
3 700 SEK