BOK, "Skandinaviska Foglar tecknade efter naturen..." M. Körner, Lund 1839 till trol 1846.

Halvfranskt band, litograferade och handkolorerade fågelplanscher.

Hårt slitage, hörnskador, några sidor lösa, minst 10 planscher saknas, blyertsanteckningar, fläckar, ej fullständigt genomgången.

Lähtöhinta
5 000 SEK