SALONGSBORD/KLAFFBORD, nyrenässans, 1800-talets slut.

Mahognyfanér. Kvadratiskt med fyra kopplade ben. Uppfällbara slag. Dekorelement i mässing. Bronserade detaljer. Kannelerade ben med överkragning. L 57, B 57, H 77. Slagens B 22.

Slitage. Sprickor. Vattenskador. Fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK