VASER 2 st, samt FAT 2 st, porslin, Royal Copenhagen, 1900-tal.

Grön vas, bukig svängd form, h 25, gråvit vas, bukig med indragen hals, h 17, fat, orange invändigt, runt fat, diam. 21, fat med konturerad kant, diam 18. Samtliga föremål med estetisk krackelyr.

Grön vas är andrasortering i övrigt smärre slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK