Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
Flowering Folk Art E1281
Huutokauppa:

BÄGARE, 10 st, silver bl a Johan Stras, Stockholm, 1794. Tot vikt 640 g.

Bägare, Adam Tillström, Växjö, 1830, h 9.
Bägare, Johan Stras, Stockholm, 1794, h 8.
Bägare, 5 st, Oskar Bjelke, Örebro, 1910, h 8, h 7, h 5, h 4,5 och h 4.
Bägare, Carl Magnus, Ryberg, Stockholm, 1816, h 7,5.
Bägare, O Hoffstedt, Örebro, 1800-tal, h 5.
Bägare, otydliga stämplar, h 6.

Bruksslitage, minnesgravyr, repor, bucklor.

Alkuperä - Provenienssi

George Douglas Kennedy, Sjökaptensföreningen, Göteborg.

Lähtöhinta
6 000 SEK