YTTERFODER MED PIEDESTAL, majolika, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal.

Ytterfodret format som näckros. Dekor av näckrosblad i grönt mot blå botten. Total H 115. Diam 33.

Några repor. Ytterfoder med några sprickor.

Lähtöhinta
10 000 SEK