TESERVIS, 9 delar, porslin, Meissenliknande märkning, 1800/1900-talet.

Tekanna, h 11,
Tedosa,
Skål, h 8,5, diam 16.
Sockerskål,
Skålfat,
Sked, L 9

Bruksslitage. Lagningar, Nagg, dekorslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK