PARTI PORSLIN, 9 delar, Kina 1900-talets första hälft.

Dekor av figurscener och landskap. Behållare, 6 koppar, en mindre udda kopp, bägare. H 5-11.

Slitage. Behållaren och en kopp med spricka.

Lähtöhinta
800 SEK