PARTI BESTICK, silver, flertal olika tillverkare, bla Anders Gustaf Carlberg, Eksjö 1877. Tot vikt ca 1190 g.

Olika modeller och besticktyper, bla "Olga", 6 matskedar resp teskedar av Carlberg i Eksjö, strösked, skedar, tårtspade, gafflar mm. Knivblad av rostfritt stål. L 10-22.

Slitage, knivarna med lagning mellan skaft och blad, några delar med graverade initialer.

Lähtöhinta
6 500 SEK
 Piilota
 Näytä lisää

Important Spring Sale 657

866A. Pehr (Pierre) Eberhard Cogell, Gentleman at a Gustavian bureau and notes & lady at a Gustavian writing desk.
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
48 000 SEK