SPEGEL, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.

Bronserad. Krön och botten med målad dekor av figurscen samt blomsterslingor. H 73.

Senare bronsering. Slitage. Delvis senare bemålning. Förgyllningsbortfall.

Lähtöhinta
2 500 SEK