SALONGSMÖBEL, 6 del, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft.

Fanerad med björk. Intarsiadekor. Omfattande soffa, bord, 2 karmstolar och 2 stolar. Soffan med fast stoppad rygg och sits. L ca 220. Klaffbord med pelarfot, sarglåda. Total L 122. B 70. H 76. Stolar med genombruten rygg. Fast stoppad sits.

Smärre fanerskador. Bordet med fläckad skiva. Repor. Slagmärken.

Lähtöhinta
5 000 SEK