WHISKYGLAS, 12 st, samt KARAFF, "Silvia", Ingeborg Lundin för Orrefors.

Formgiven 1957. Dekor av små slipade prismor, på rund fot. Karaff med propp signerad IL Orrefors 3805-831. H 6,5-25.

Karaffens propp med nagg. Smärre repor. Bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK