FÅTÖLJ, "Lounge Chair, Charles & Ray Eames, USA, Herman Miller, 1970-tal.

Formpressad plywood, stoppad sits, rygg och armstöd klädda i svart skinn, Underrede samt beslag i metall.

Repor, slitage, skinn med senare ytbehandling samt senare armlän.

Lähtöhinta
25 000 SEK