FÅTÖLJ MED FOTPALL, "GE 290", Hans J Wegner, Getama, Gedsted, Danmark, ritad kring 1959. Brännstämplade.

Ek. Modell GE 290A, GE 290S. Stoppade och klädda plymåer. Militärgrön orignalklädsel i grön ull.

Smärre slitage, enstaka fläckar, armlän något ljusare.

Lähtöhinta
6 000 SEK