MYNT, 3 st, guld, Astrid Lindgren, 577/1000. 1900/2000-tal. Tot vikt 25,8 gr.

Frånsidan med motiv av Barnen i Bullerbyn, Madicken och Bröderna Lejonhjärta. Åtsidan med motiv av Astrid Lindgrens profil. I etui.

Obetydande bruksslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK