Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SALONGSMÖBLEMANG, 8 delar, biedermeier/biedermeierstil, 1800- och 1900-tal.

Björkfanerat. Soffa och bord (1800-talets mitt), ett par karmstolar och 4 stolar (1900-talets första hälft). Soffans l c:a 200. Bord med oval skiva, svarvade ben. L 110, b 70, h 76.

Bord och soffa med fanérskador, sprickor. Stolarna med slitage.

Lähtöhinta
7 000 SEK