SLAGBORD, "Vapensmeden", Carl Malmsten. Modellen formgiven 1949.

Rektangulär skiva i teak, två uppfällbara slag med vardera ett stödben. Gråmålat underrede. L 18(139), B 77, H 75.

Repor och nötmärken. Ställvis slitage och fläckar.

Lähtöhinta
4 000 SEK