PARTI SILVER, 13 delar, silver, 1700/1800-tal. Vikt 880 g.

2 matskedar, Anders Gustaf Carlberg, Eksjö, 1876. 2 matskedar, Göteborg, 1800-tal. Matsked, 1796. Matsked.
5 matskedar samt 2 matgafflar, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1849/1850.

Bruksslitage, gravyr.

Lähtöhinta
4 000 SEK