TAKLAMPA, Hans Bergström, Atelje Lyktan, 1940/50-tal. H 19.

Kupa i frostat, vitt opakt glas, stomme i mässing smat metalltråd. Diam ca46.

Ej funktionstestad. Slitage. Smärre nagg. Rispor.

Lähtöhinta
3 000 SEK