YTTERFODER, porslin, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Polykrom dekor av blommor, infattning samt sockel i bronserad gulmetall. Diam 36, h 36 (inkl sockel).

Bruksslitage, fläckar. Lös sockel.

Lähtöhinta
1 500 SEK