PARTI KNIVAR, 6 st, bl a Kuhkri, orientaliska, 1900-tal.

Kuhkri i läderbalja med två mindre knivar. Kuhkrins l 40, mindre knivar, l 13.
Golok, med träbalja, tot l 56.
Kniv med böjt handtag i träslida, tot l 26.
Kniv, i träslida, l 17.

Bruksslitage, skador, sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK