BÄGARE, 7st samt FAT, 3st, silver, bland annat C G Hallberg Stockholm 1907. Total vikt ca 1300g.

Fem bägare på rund fot med bladdekor. Två med slät rund form på rund fot. Tre brickor med olika dekor. Några av bägarna invändigt förgyllda. Bägares H 8-17, fatens diam 18-26.

Slitage. Bucklor. Repor. Samtliga med gåvogravyr.

Lähtöhinta
5 000 SEK