Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

SERVISDELAR, julservisdelar, flintgods, 4 delar, Gustavsberg och Rörstrand, tid 1900-tal och 1900-talets mitt.

Kanna och terrin med lock, "Jul", Gustavsberg, h 14,5 resp l 28. Kandelaber för tre ljus, ljushållare i form av tomte, snarlik servisen "Jul", h 22. Skål, Rörstrand, diam 22.

Slitage. Nagg. Sprickor. Färgbortfall.

Lähtöhinta
2 000 SEK