DRYCKESHORN, ett par, silver och horn, Linde Guld & Gravyr, Folke Carlsson, Lindesberg, 1953.

Märkta "Fellingsbro Sockn Signete". Silver med graverad dekor. L 28, H 19.

Slitage. Sprickor och repor i horn. Anlöpningar på silver. Lösa delar.

Lähtöhinta
3 000 SEK