SALONGSMÖBEL, 6 del, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft.

Fanerade med mahogny. Soffa, 2 karmstolar, 2 stolar samt bord. Fast stoppad rygg och sits. L 215. Stolar med genombruten rygg. Fast stoppad sits. Bord av betsad björk. L 89. B 60. H 79.

Smärre fanerskador. Sprickor. Slagmärken. Bordet något slaget.

Lähtöhinta
4 000 SEK