SOFFA, "Dikken", Lammhults, A&E Design, Tom Ahlström och Hans Ehrich, 1970-tal.

Glasfiberarmerad polyesterplast. För inom- och utomhusbruk. L 210.

Bruksslitage.

Näyttelyt

Soffan finns bland annat i Nationalmuseums och Röhsska Museets samlingar.

Lähtöhinta
4 000 SEK