POUDREUSE, rokokostil, Grange, "Marie-Antoinette", 2000-tal, numr 478/999.

Ur serien Meubles Memoire, modellnummer TD310. Rosewood. Med tre lådor i sarg samt skrivskiva. Spegel och två fack i skivan. Svängda ben, mässingsbeslag. Patina i form av tillverkade hål (liknande maskstunget trä). Plakettmärkt med numrering på sida, undersidan etikettmärkt. Certifikat medföljer. L 77 B 46 H 72. Nyckel finns.

Slitage. Smärre repor, märken. Avainet sisältyvät.

Muut tiedot

Inköpt på NK 2006.

Lähtöhinta
2 500 SEK