Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

SKÄNK, Sheraton-stil, England. 1800-talets andra hälft.

Jakarandafanér med intarsiadekor. Överdel med 3 speglar, flankerande dörrar. Nederdel med svarvade stöd och dekorelement, dörrpar i mitten och flankerade dörrar nederst. Glashyllor bakom dörrar. Tudelat. 5 nycklar medföljer. L 137, B 36, H 108 + 115 (Tot H 223). Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Fanérskador. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
8 000 SEK