KAFFEKANNA samt SKÅL, silver, England 1800-tal. Tot vikt ca 1170 gram.

Kaffekanna Exeter 1848. Rik blomsterdekor, svängd hänkel och pip. H 27. Skål Martin Hall&Co Sheffield 1891. Rund fot, graverad dekor. Diam 12, H 9.

Slitage. Repor. Smärre bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK