SNEDKLAFFSEKRETÄR, Louis XV-stil, trol Frankrike. 1900-talets första hälft.

Fanér av olika träslag, intarsiadekor av blommor. Hylla med gallerkant upptill, stöd av mässing. Klaff med bakomvarande lådinredning. L 77, B 50, H 123. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Fanérskador på klaff. Delvis blekt. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK