PARTI MENYER, ca 60 st, Sverige, 1900-talets första hälft.

Flertalet specialtryck för högtidsdagar eller klubbjubileer. Några med musikprogram och bordsplceringar. Bla "Afskedsmiddagen å Hotel Rydberg, 30 sept 1914", "Anders de Wahls 50-årsdag 1919" på Grand Hotell, många från Grand Restaurant i Saltsjöbaden samt Grand Hotell i stockholm, Berns, Restaurant Anglais, Hasselbacken, Operakällaren,Restaurant Rosenbad. Bladstorl 9,5 x 15 - 21 x 14. Grand Hotel Anglais stämpel medföljer liksom två tändsticksaskar från hotellets restaurang. L 4-10.

Slitage, gulnade, några med veck och riss samt fläckar. Ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK